Rövid adalék Bodó Imre professzor múlhatatlan érdemeinek felsorolásához

Domokos Béla: Csatlós, magyar szürke bika szobra az egyetem kertjében

Domonkos Béla szobrászművész nagyon szeretett állatokról szobrokat készíteni. Még fiatalon járt a Mezőgazdasági Múzeumban, ahol nagyon megfogta a sok állatszobor látványa, melyeket Vastagh György készített. Negyven évvel később ő restaurálta Vastagh György szobrait, volt, amelyet darabokból rakott össze. Ennek a Tovább …

„Az Úr nékem pásztorom….” – Dr. Bodó Imre (1932–2023)

Dr. Bodó Imre (1932-2023)

Az Egyetemen töltött évek alatt sokat jelentettek számomra azok az oktatásban már nem résztvevő, de sok más irányú aktivitást kifejtő professzorok, akik a könyvtárba jártak, vagy akiket valamilyen közös munka révén ismerhettem meg. Műveltségük, mély szakmai tudásuk és elkötelezettségük, (úri) Tovább …

A jólfésültség története – Fodrászipari forradalom Budapesten. Kiscelli Múzeum, 2024. január 14-ig

Fodrászszalon

A Kiscelli Múzeum sziklapincéje lassan a kedvenc kiállítóhelyem lesz. Főként azoknak kedveznek, akiket nem annyira a történelem vagy a művészet fősodra érdekel, hanem az emberek mindennapi élete. Nagy élvezetet okozott már az itt rendezett Kloáka, kanális, klozet és a VAU! Tovább …

Aujeszky Aladár emléktáblájának avatása

Aujeszky Aladár emléktáblája

Emléktábla került Aujeszky Aladár egykori házára, a VIII. kerületi Harminckettesek tere 3. számú házra. Bár több professzorunk lakhelye ismert, ritka, hogy a lakó egyben a ház tulajdonosa is legyen. Ez volt az egész család otthona: a földszinten édesanyja, Aujeszky Lipótné Tovább …

In memoriam dr. Kótai István (1947-2023)

Dr. Kótai István (1947-2023)

Kedves búcsúzó Családtagok, Barátok, Kollégák, Tanítványok!* Sok barátot köszönhetek az állatorvostörténetnek, vagy inkább az állatorvostörténetet köszönhetem több barátnak. Sajnos az utóbbi években sorra távoztak közűlünk. És most csatlakozik az égi könyvtár megbecsült szerzőihez és olvasóihoz Kótai István is. Először 1997-ben Tovább …

Az élettani és vegytani intézet az 1910-es években

Az Állatorvosi Főiskola élettani és vegytani intézete

Az 1910-es évekből származó képeslap a M. kir. Állatorvosi Főiskola élettani és vegytani intézeteinek épületét mutatja, szokás szerint a segédszemélyzettel és a bentlakók gyermekeivel. Ám találkozhatott itt két olyan kiváló szakember is, akiknek a pályájában csak egy hosszabb-rövidebb időszakot érintett Tovább …

Csiszár Vilmos alkotása

Csiszár Vilmos: Hősi halott

Szelíd mosolyú, joviális ember néz ránk az ötven éve váratlanul elhunyt dr. Csiszár Vilmos ismert fényképéről, és a visszaemlékezések is arra utalnak, hogy szakmai elkötelezettsége és hatalmas munkabírása mellett a művészetek iránt érdeklődő, humánus ember volt, akitől a humor sem Tovább …

Akadozó szavak dr. Kutas Ferenc (1930-2023) emlékére

Dr. Kutas Ferenc

Egyik kedves szerzőjétől búcsúzik a Szúrcsap és penna, mégis nehezen jönnek a szavak. Nem véletlenül: dr. Kutas Ferenc, professor emeritus sem szaporította a szót, főként, ha magáról kellett (volna) beszélnie. Ahogyan a Kamarai Állatorvos 2020. évi 4. számában, az Arcképcsarnokban Tovább …